Arama Motoru Reklamları – SEM

Arama Motoru Reklamları – SEM

Arama motoru reklamcılığı potansiyel müşterileri yapmış oldukları aramalar doğrultusunda aradıkları bilgi, ürün ya da hizmete ulaştıran reklam çözümleri sağlayan yöntemdir. Arama motoru reklamcılığında hedef kullanıcının yaptığı aramalar doğrultusunda satış potansiyeli yüksek ürün ya da hizmetlerin kullanıcıya ulaştırılmasına dayanır. Bu yöntemde başarı doğru çalışma doğru anahtar kelime ve doğru hedefleme yapılarak yakalanabilir.

Arama motoru reklamcılığında en yoğun olarak kullanılan mecralardan biri olan Google Adwords hem Google’ın en yoğun arama yapılan arama motoru olmasından hem de daha iyi dönüşler yaratmasından dolayı çokça tercih edilmektedir. Arama motoru pazarlaması (SEM)’nın temel taşlarından biri olan anahtar kelime reklamcılığı uygulaması reklam verenlere birçok avantaj sağlamaktadır. Geleneksel reklam mecralarının aksine sonuçlarının anlık olarak ölçülebilmesi avantajını sağlayan anahtar kelime reklamcılığında ölçülebilirlik ve değiştirilebilirlik oranı çok yüksektir. Potansiyel müşteri dönüşleri arama motoru reklamcılığıyla çok hızlı bir şekilde yakalanmaktadır.

Arama motoru reklamcılığı aracılığıyla bağlantıya geçilmiş müşteriler üzerinden sadakat yaratma ya da takipçi sayısı arttırma gibi büyük etkileri de olmaktadır.

Gerek ürün ve hizmetlerinizin doğru hedef kitlenize ulaştırılması gerekse, müşteri sadakati yaratma alanında doğru reklam tercihleri yapmanız için tüm araştırma, planlama ve raporlama adımlarında yanınızdayız. Anahtar kelime reklamcılığı maliyetlerinizi bizimle düşürebilir, daha verimli reklamları bizimle hayata geçirebilirsiniz.