Analiz & Rapor

RAPORLAMA VE ANALİZ

Karmaşıklaşan ve derinleşen bir ortam olmasına karşın, dijital medya pazarlama çalışmaları ölçülebilir olmaları bakımından geleneksel reklam ve pazarlama araçlarına kıyasla çok daha etkili şekilde kullanılabilen araçlar. Geçmişte yaptığınız bir reklamın etkisini sadece satışlarınıza bakarak ölçebilirken, günümüzde yapacağınız reklamı veya herhangi bir dijital medya çalışmasını anlık izleyebilir, sonuçlarını detaylı olarak analiz edebilirsiniz.

Ölçme – raporlama – analiz sadece reklamınızı veya pazarlama çalışmanızı değerlendirme imkanı sunmakla kalmaz, ürününüzün pazar tarafından nasıl algılandığı görebilmenizi de mümkün kılar.

Global işletmelerin çoğunda, ürün geliştirme süreçlerinin en önemli parçalarından birisi raporlama ve analiz süreçleridir. Yapılan reklamın geçmiş performansı detaylı olarak izlenebilir. Kullanıcıların etkileşim oranından, anahtar kelimelerinizin verimliliğine, sayfada kalma süresinden, sepet terk oranına kadar birçok veri raporlama ve analiz süreçlerinde sizlere sunulur. Bu sayede müşterilerin satış sürecinin hangi noktasında ne reaksiyon verdiklerini önceden bilmeniz mümkün olacaktır.

Raporlama ve analiz süreçleri size hangi reklamın ne kadar performansa sahip olduğunu ve dönüşüm oranlarını da gösterecektir. Buradan bakıldığında ileride yapılacak reklam harcamaları nasıl planlanması gerektiği de anlaşılabilecektir. Dijital medya planlama süreçlerinde raporlama ve analiz işlemleri orta ve uzun vadeli stratejilerin yeniden planlanması ve en doğru yöntem geliştirilmesi için büyük önem arz eder. Raporlama ve analiz süreçlerinde; arama motorları optimizasyonu raporu, reklam başarı raporu, dönüşüm raporu ve maliyet raporu oluşturulur. Bu raporlar içerisinde, tıklama başı maliyetli reklamların dönüşüm oranından, sosyal medya dönüşüm oranına, ürün ve hizmetlerinize ilgilenen kitlenin demografik yapısına kadar birçok veriye erişmek mümkün olmaktadır.

Elde edilen rapor verileri ile harcadığınız bütçenin size ne kazandırdığını görebilir, bundan sonraki süreçte neler yapmanız gerektiğini değerlendirebilirsiniz. Tabii dijital medya reklam pazarlama ve tutundurma araçlarını doğru planlayabilmek için, raporların uzmanlarca analiz edilmesi ve sonuçlarının doğru yorumlanması gerekir. Bizler sizin için tüm süreçleri en iyi şekilde yönetiyor, bütçenizi yapacağımız ön değerlendirme ve raporlama analizlerine göre optimize ediyoruz. Dijital medyadaki varlığınızı, en popüler biçimde sürdürebilmemiz için bizden 7/24 destek alabilirsiniz.